Pijany kierowca został ujęty w przez świadków. Mężczyźnie uniemożliwiono wyjazd z jednego z krośnieńskich parkingów.
Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego doszło w sobotę, 2 marca na jednym z parkingów przy ul. Bohaterów Westerplatte w Krośnie. Chwiejący się na nogach mężczyzna, wsiadł do zaparkowanego samochodu i próbował odjechać.
– Nietypowa sytuacja zwróciła uwagę świadków, którzy skutecznie uniemożliwili kierującemu próbę wyjazdu z parkingu, wyciągając kluczyk ze stacyjki samochodu i alarmując o zdarzeniu Policję – informuje podkomisarz Paweł Buczyński, oficer prasowy krośnieńskiej Policji.
– Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący Mazdą to 38-letni mieszkaniec gminy Korczyna. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 38-latkowi grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do 3 lat więzienia – dodaje podkomisarz Paweł Buczyński.































