REKLAMA
Strona główna / Aktualności / Na sygnale / Dzieci zatruły się czadem. Trafiły do szpitala

Dzieci zatruły się czadem. Trafiły do szpitala

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

O włos od tragedii. Dwoje dzieci trafiło do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Na miejscu interweniowała straż pożarna i pogotowie.

Do zdarzenia doszło 17 lutego w jednym z domów mieszkalnych na terenie gminy Korczyna. Strażacy zostali wezwani przez dyżurnego krośnieńskiego pogotowia, który otrzymał zgłoszenie o złym samopoczuciu przebywających w domu dwójki dzieci.

Do podtrucia tlenkiem węgla doszło prawdopodobnie podczas kąpieli.

– Pomimo wcześniejszego przewietrzenia budynku przez mieszkańców, pierwszy wykonany przez strażaków pomiar tlenku węgla w pomieszczeniach na parterze wskazał wartość około 200 ppm. – informuje bryg. Mariusz Kozak, naczelnik wydziału operacyjno-rozpoznawczego KM PSP w Krośnie.

Osoby przebywające w domu zostały ewakuowane. Pogotowie przetransportowało do szpitala kobietę z dwójką dzieci. Ojciec z trzecim dzieckiem udał się na badania własnym środkiem transportu.

mg

Jeden komentarz

  • To co, nie pootwierali wszystkich okien i drzwi na oścież w całym domu, czyżby szkoda było ciepła. Ludzie sami sobie szkodzą utykają wentylatory by jak najmniej spalić lub zapłacić

REKLAMA