Wtorkowe popołudnie, 23 grudnia 2025 roku, przyniosło poważne utrudnienia na trasie Pilzno – Jasło. W Kołaczycach, na drodze krajowej nr 73, doszło do groźnego wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce w czasie wzmożonego ruchu, co dodatkowo skomplikowało sytuację na drodze.
Zderzenie na DK73
Do wypadku doszło około godziny 16:10 na 157. kilometrze drogi krajowej nr 73, na odcinku przebiegającym przez Kołaczyce, w rejonie ulicy Burmistrza Wiejowskiego. W kolizji uczestniczyły trzy auta osobowe. Siła zderzenia była znaczna — pojazdy, w tym m.in. marki Renault i Volkswagen, zostały poważnie uszkodzone, głównie w przednich i bocznych częściach.

W chwili zdarzenia jezdnia była mokra. Warunki drogowe, połączone z zapadającym zmrokiem oraz dużym natężeniem ruchu, stanowiły dodatkowe utrudnienie dla kierowców poruszających się tym odcinkiem.
Służby na miejscu, ruch utrudniony
Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. W akcji brały udział jednostki OSP KSRG Kołaczyce oraz dwa zastępy JRG PSP z Jasła. Obecny był również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja, która zabezpieczała teren i prowadziła czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia.

W wyniku wypadku nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Kierowcy musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu, zwłaszcza w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego.































