REKLAMA
Strona główna / Aktualności / Na sygnale / Policja i sanepid kontrolują biznesy w Krośnie i regionie. Jeden wniosek o ukaranie trafił do sądu

Policja i sanepid kontrolują biznesy w Krośnie i regionie. Jeden wniosek o ukaranie trafił do sądu

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne Fot. Gleb Krasnoborov / Pexels

W artykule przeczytasz:

Policjanci wraz z krośnieńskim sanepidem od początku br. przeprowadzili ponad 200 kontroli wśród placówek handlowych, siłowni i klubów fitness, restauracji, hoteli, stoków narciarskich czy basenów. Jakie są efekty tych kontroli, przeczytajcie.

Policjanci z krośnieńskiej komendy razem z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie realizują kontrole związane z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Od 1 stycznia do chwili obecnej, policjanci KMP w Krośnie oraz jednostek jej podległych na terenie miasta i powiatu przeprowadzili: 150 kontroli placówek handlowych, 29 kontroli siłowni i klubów fitness, 20 kontroli restauracji, 38 kontroli hoteli, stoków i basenów (traktowanych jako wspólna kategoria).

W wyniku przeprowadzonych kontroli sporządzono 1 wniosek o ukaranie do sądu.

– Ujawnione nieprawidłowości dotyczyły świadczenia usług hotelarskich w jednym z krośnieńskich pensjonatów, co stanowi czyn zabroniony art. 116 § 1a Kodeksu Wykroczeń – mówi dla portalu KrosnoCity.pl asp. szt. Paweł Buczyński, rzecznik krośnieńskiej Policji.

KW art. 116 § 1a:

Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany.

4 komentarze

  • Sprawa do sądu-Jeżeli sąd uzna za niewinnego skarżyć tych pseudopolicjantów i sanepid o odszkodowanie.
    Takie jest prawo-policja i sanepid odpowiadają za danie mandatu który sad odrzucił.

  • Ludzie przestali ufac wladzy i robia jej naprzekur.
    Udowodnic takiemu ze: narazil zdrowie a bycmoze i zycie czyjes i posadic.
    Inni wtedy nie pujda w jego slady.

  • dobry prawnik sprawa w sądzie a wynik tego może być nieoczywisty dla zastraszonych

REKLAMA