REKLAMA
Strona główna / Sport / Dwa rekordy w Nocnym Maratonie Pływackim! [ZDJĘCIA, FILM]

Dwa rekordy w Nocnym Maratonie Pływackim! [ZDJĘCIA, FILM]

Fot. Karol Słomka

Fot. Karol Słomka

Nadal trwają licytacje koszulki z autografem Mariusza Pudzianowskiego i czepka "Mastersów" z autografem Otylii Jędrzejczak! Uczestnicy II Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego w Krośnie pobili rekord. Przepłynęli w sumie 296 kilometrów. Dla 6-letniego Oskarka z Moderówki zebrali około 11 tys. złotych.

Po raz drugi Klub Pływacki Masters Krosno zorganizował Charytatywny Nocny Maraton Pływacki. Tym razem miłośnicy pływania zbierali pieniądze na rzecz Oskarka Szczepanika z Moderówki (gm. Jedlicze).

Oskarek urodził się 16 kwietnia 2009 roku. Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce – niedowład czterokończynowy i padaczkę. W procesie leczenia potrzebna jest intensywna rehabilitacja, która przynosi efekty, ale jest bardzo kosztowna.

Oskarek jest pod stałą kontrolą poradni rehabilitacyjnej i neurologicznej, logopedy, psychologa oraz rehabilitantów.
Dzięki Maratonowi Pływackiemu zebrano w przybliżeniu 11 tysięcy złotych. Nie wiadomo jakie kwoty wpłyną jeszcze np. z licytacji. To prawie dwa razy więcej niż w ubiegłym roku.

Nadal trwają licytacje:
koszulka z autografem Mariusza Pudzianowskiego,
czepek z autografem Otylii Jędrzejczak.

Ubiegłoroczny rekord sportowy został pobity o 1 kilometr. Nie było łatwo!

„Mastersi” chcą by Nocny Maraton Pływacki był cykliczną imprezą charytatywno-sportową w Krośnie.

Więcej o klubie dowiecie się ze strony internetowej: masters.krosoft.pl. Tam też znajdziecie szczegółowe wyniki sportowe uczestników maratonu.

pdFot. Karol Słomka

REKLAMA