Jagoda Szajna wicemistrzynią Polski w strzelectwie

Jagoda Szajna wicemistrzynią Polski w strzelectwie. Jagoda Szajna wicemistrzynią Polski w strzelectwie. Fot. Klub Strzelecki Husaria Krosno

W ubiegły weekend w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Srebrny medal oraz tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Polski zdobyła Jagoda Szajna reprezentująca Klub Strzelecki Husaria. Lepsza od zawodniczki z Krosna okazała się tylko olimpijka z Paryża, Julia Piotrowska.

Jagoda w konkurencji karabin 10m kobiet osiągnęła wynik 622,3 ustanawiając nowy rekord województwa oraz zapewniając sobie spokojny awans do finału zawodów z czwartej lokaty kwalifikacji. W finale startowało 8 najlepszych zawodniczek, a rywalizacja zaczęła się od zera.

W finale Jagoda wspólnie z Julią Piotrowską (WKS Śląsk Wrocław) oraz Kamilą Stępniak (SKSS Dragon Siedlce) systematycznie powiększały przewagę nad resztą zawodniczek. Po ostatnim strzale finału okazało się, że reprezentantka Husarii ma tylko 0,3 pkt straty do Julii Piotrowskiej po 24 strzałach (na tarczy karabinowej to mniej niż 1mm!).

W tej samej konkurencji, ale wśród juniorek 11 miejsce z niewielką stratą do finału zajęła Dominika Śmietana osiągając wynik 613,2 potwierdzając dobrą dyspozycję w trwającym sezonie strzeleckim. Izabela Gajewska z wynikiem 602,1 była 24, natomiast Izabela Leśniowska zajęła 37 lokatę uzyskując 581,2. Juniorki zajęły również piątą lokatę w klasyfikacji zespołowej (medale zespołowo zdobyły Zawisza Bydgoszcz, Kaliber Białystok oraz Legia Warszawa).

Wyjazd na zawody sfinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

• autor: Redakcja